Zábavný park Duinrell

Zapomeňte na Matějskou pouť, Duinrell je tady!! Tak nějak by mohl začít reklamní spot na holandský zábavný park a já dodávám – ubytujte se v zábavném parku. Samozřejmě to pro vyznavače naprostého klidu moc není vhodné, ale Vaše děti Vás budou ještě více milovat.

Představte si velký lesopark v blízosti mořeDen Haagu, ve kterém se podařilo skloubit kemp, vodní svět a atrakce do jednoho.  V praxi to znamená, že si prostě zbalíte stan, vezmete karavan, nebo si pronajmete bungalov a necháte se v Duinrellu ubytovat. Za to, že jste si vybrali právě jejich kemp, se Vám otevřou ZDARMA vstupy na všechny atrakce v Amusemen parku. A že jich není málo…. Jsou zde jak pro malé děti, tak i dospěláci si užijí velký adrenalin. Vyjímkou není ruské kolo, horské dráhy, hala prolézaček, obří trampolíny, obrovský řetízkáč, dobový kolotoč, pirátská loď a spousta a spousta dalšího. Celým parkem Vás provází maskot, tj. velký zelený žabák se svou partnerkou žabičkou. Mají i vlastní divadlo a věřte nebo ne, malé děti se s velkým zájmem dívají na pohádky v holandštině, i když tomu vůbec nerozumí. Hned vedle divadla i je i takové malé městečko, kde kromě pohádkových chaloupek a bytostí je i spousta nástrah, které Vám jistě zlepší náladu. Malé nástražné vodotrysky a různé pokřiky dokáží divy a děti budou v sedmém nebi. U nás bývalo pravidlem, že když kolem šesté hodiny pomalu všechny vstupy zavírali, neobešlo se to bez slziček.

Dalším velkým lákadlem je vodní svět Tiki pool, který sice už není z nejmodernějších, ale svou velikostí a nahuštěnými tobogány Vám jistě udělá radost. Pro návštěvníky kempu jsou zdarma 2 hodiny dopoledne, v jinou dobu to bývalo za mírný poplatek. A když zapátrám v paměti, tak nás asi nejvíce oslovil ´´noční´´ tobogán pro dva, tobogán s volným pádem (pozor na plavky, zaříznutí bolí:) ), vlnobytí, klidná řeka atd. Nicméně nezapomněli ani na malé děti a i ty mají svá brouzdaliště s mini skluzavkami, stříkajícími houbičkami a podobně.

 

A co se týká ubytování, prozatím jsme stejně hezký a čistý kemp našli jen v Rakousku u Zell am See, ale o něm je psán jiný příspěvek. Na velké ploše protkané řekou, jak už to v Holandsku bývá, jsou místa buď pro stany, pro karavany, nebo si můžete pronajmout mobilní domky, které nabízí jak samotný Duinrell, tak i spousta evropských společností. My jsme vyzkoušeli jak bungalow, tak i stan a v obou případech jsme byli moc spokojený. Stanování Vás samozřejmě vyjde levněji, přípojky na vodu a elektřinu jsou samozřejmostí a sociální zázemí je fakt moc hezké. Vždy je perfektně uklizeno a sprchy pro malé děti jsou v pohádkovém duchu. Pokud by jste ale snad chtěli zvolit bungalow, pronájem Vám nabídne spousta společností. My sami jsme si například vybrali(asi 2 měsíce před dovolenou) společnost Keycamp. Byl to pro nás sice velmi nezvyklý pocit, objednat si dovolenou u anglické společnosti a poslat jim peníze a následně čekat, jestli o Vás v Holandsku budou vědět, ale vše klaplo perfektně.

Velikost bungalowu si můžete vybrat dle počtu osob nebo dle komfortu. Nás jelo celkem 8 a jeden velký bungalow pro nás byl dostačující. Samozřejmě bývá zcela vybavena jak kuchyňka, tak i koupelna. Součástí je i krb, kdyby Vám snad v nestálém holandském počasí byla zima. A posezení u vínka na dřevěné terásce při západu slunce taky není k zahození.

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.