Salzburská karta

Rakousko je rozděleno na několik částí a mají dokonale propracovaný turistický ruch. Ke každé části Rakouska se vztahuje nějaká karta (odkaz), která Vám po jejím zakoupení otevírá vstupy do jeskyní, soutěsek, termálů, do aquacenter a na lanovky. A úspora je opravdu obrovská. My sami jsme za zakoupení Salzburské karty(rok 2013) (odkaz) dali cca 5 500,-kč (dospělí 6 dnů 59,-euro, 12dnů 69,-euro), ale prochodili jsme 17 700,-kč. Navíc je velmi příjemný ten osvobozující pocit, že u každé kasy nemusíte přemýšlet, zda si to můžete dovolit, ale prostě se jen prokážete kartičkou.
Salzburskou kartu zakoupíte na každém infu a dostanete k ní brožurku, kde jsou na mapě zakreslené veškeré volné vstupy a na dalších stránkách jsou k tomu krátké popisky. Jedinou nevýhodou pro někoho může být to, že český překlad neexistuje a vše je pouze v němčině nebo v angličtině. Ale i tak si myslím, že podle piktogramů poznáte, kam si můžete výlet naplánovat. My jsme většinou nejdříve vyjeli na nějakou horu, pak jsme navštívili muzeum, soutěsky nebo jeskyně a den jsme zakončili nějakým aquaparkem nebo termálama.

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.