Jezero Bled

I když jste možná ve Slovinsku ještě nebyli, zcela určitě jste již slyšeli o Bledském jezeře. Je až neuvěřitelně krásné, možná se dá říct, že až kýčovitě pohádkové. Dominantou tohoto jezera je ostrůvek s kostelíkem, ke kterému můžete samozřejmě buď dojet loďkou, nebo jednoduše doplavat. Na břehu tohoto ostrůvku jsou schody, které vedou až přímo ke dveřím kostela.

 

Okolo celého jezera vede příjemná cesta, která Vám při vycházkovém tempu a se zastávkou na zmrzlinu (samozřejmě výbornou) zabere tak cca 3 hodiny. Je dlouhá zhruba 6 km, většinou vede po asfaltovém chodníku, ale vyjímkou není ani zhruba 300m dlouhé molo vedoucí těsně nad hladinou. I těchto pouhých 300m udělá z Vaší procházky nezapomenutelný zážitek.

Míjet budete také spoustu hotelů, restaurací, kaváren a pláží, protože k bledskému jezeru turistický ruch prostě patří. Místní si toho jsou také náležitě vědomi a sami pořadájí další akce. Na infu si můžete vyzvednout letáček s rozvrhem na týden, kde my jsme našli třeba diskotéky, noční tanečky, cvičení jógy při svíčkách v parku nebo také sportovní den s akrobatickými přelety nad jezerem. On sport vůbec se sem dost často soustředí, již několikrát se zde konaly závody ve veslování, triatlon nebo již zmíněné akrobatické létání.

Jinak jezero je ledovcového původu a má průzračně čistou a v létě i velmi teplou vodu. Já sama se trochu bojím ryb a tak mi pohled ve 4 metrové hloubce až na dno dělal trošku problém, ale kde jinde takovéto koupání najdete? A když jsem se jednou jezera nemohla nabažit, šla jsem si ho k večeru ještě oběhnout a měla jsem to štěstí vidět rybáře, jak právě vytáhl z vody fakt velkého kapra. Okamžitě se utvořil hlouček, protože ryba byla snad vyšší než delší a vážila přes 14 kg.

Další dominantou jezera je hrad, který se tyčí přímo nad vodou a nese stejné jméno – Bled. Cesta k němu vede samozřejmě do kopce a trochu s zadýcháte, odměnou Vám ale bude krásny výhled. Vstupné na hrad je asi 8 euro, kde jste si na nádvoří v příjemné kavárně můžete posedět a kochat se okolím.

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.