Kemp u Zell am See

V minulých letech jsme vždy o dovolené volili kompromis mezi dovolenou v přírodě a u moře. Například cestou do Chorvatska jsme se zastavili ve Slovinsku na Bledu, prolezli jsme tamnější krásnou přírodu a pak jsme pokračovali do Chorvatska na válečku k moři. Letos jsme to pojali jinak. Celou dovolenou jsme naplánovali na Rakousko a k tomu jsme si vybrali oblast Salzbursko, konkrétněji výchozí kemp u jezera Zell Am See. A že to byla volba správná, jsme se utvrdili ihned po příjezdu.
Přímo u jezera jsou dva kempy, Panorama (odkaz ZDE) nebo Seecamp (odkaz). Naštěstí byly oba plně obsazené a my jsme tedy vyrazili hledat kemp jiný. ´´Naštěstí´´ píšu hlavně proto, že další místo, které jsme objevili, bylo naprosto super. Jedná o kemp Woferlgut (odkaz), který se každoročně těší z vyznamenání evropské kempingové organizace. Samotné místo je rozděleno na dvě části, kdy přední je zaplněna jak mobilními domy, tak tam jsou i místa na karavany a stany. Celý prostor doplňují 3 velké domy se sociálkami včetně sprch a místnostmi na vyprání oblečení. Vše je naprosto čisté a nikdy jsme neměli pocit, že bychom se čehokoliv štítili. Ani sprchy nejsou zpoplatněné a teplé vody je dostatek. V přední části najdete také dětské hřiště doplněné o dětský klub(zdarma), restauraci, kavárnu, obchůdek a informace.
My jsme se jsme se ale nechali ubytovat ve druhé části, ke které vedla cesta pod místní silnicí a byla na břehu krásného jezera.

 

Voda byla naprosto průzračná zhruba do hloubky 3m a mohli jsme i kochat pohledem na pár zhruba 70cm dlouhých ryb a na raky. Po celém obvodu jezerka-jezírka jsou nadělaná mola na skákání, u břehu jsou velké kameny na lepší vlez do vody a k dispozici jsou i dvě kánoe, které ocení hlavně děti. A to vše cca 50m od prvních stanů….. Jedinou vadou na kráse bylo, že na tomto místě nejsou prozatím vybudovány sociálky(voda a elektřina ano) a museli jsme chodit do přední části kempu. Na to byla kola naprosto dokonalá!!!!!!!!

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.