Cesta autem do Paříže

Než jsme se vydali na cestu do Paříže, hledala jsem na internetu informace o dálničních poplatcích a zkušenostech, zda mýtné ve Francii zvolit, či ne. Jak to obvykle bývá, názory byly rozporuplné.

My sami jsme se přiklonili k variantě jet bez dálnic a hned za německými hranicemi u obce Freyming jsme sjeli z dálnice a pokračovali směr Faulquemont a dál až k dálnici A31.Dále jsme pokračovali přes dálnici na Nancy (be poplatků), odbočili jsme na Ligny-en-Barrois a dále přes Viltry-le-Francois až do Paříže.

Pokud to vezmu dle cesty, tak zpočátku jsme jeli po dálnici, takže bez problémů, ale čím blíže jsme byli k Paříži, tím spíše jsme jeli po dvouproudé silnici s větším množstvím kruhových objezdů, než jsme zvyklí z Čech. Že by nás to ale nějak zásadně ovlivňovalo v jízdě, to určitě nemůžu říct. Důkazem vlastně byla zpáteční cesta, kterou jsme zvolili úplně stejně. Nikomu nevyvracím jízdu po dálnici, my jsme ji jen prostě nezvolili a nijak nám to nevadilo. Ona se totiž francouzská silnice první třídy s naší dálnicí A1 vůbec nedá srovnat…..

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.