Disneyland a smíšené pocity

Pořád jsme čekali, až nám děti trochu vyrostou, abychom je mohli jet do Disneylandu a měli z toho zážitěk všichni. Bohužel jsme asi čekali dlouho a věk 13 let se nám jevil jako nejzašší. Možná je to tím, že už máme něco sježděného a očekávali jsme větší adrenalin a obrovské atrakce. Všude je krásně uklizeno, načančáno, ale nám chybělo to kouzlo strachu, které bylo ´´jen´´ na třech atrakcích. Čekací fronty na konci dubna v rozmezí 15-70 se ale daly zvládnout. Ještě se vrátím k nákupu vstupenek.

Levnějsí je možno koupit přes http://idf-offres.disneylandparis.fr/billets/billets/billet-francilien-disney.xhtml ale pouze ve francouštině. Jak přepnete na jiný jazyk, cena je 59euro, na tomto odkaze 39 euro.Nutné je ale udělat rezervaci minimálně 5 dnů dopředu. Umím jen anglicky, francouzsky ani popel, ale s pomocí googlu jsem to přeložila. Objednávka proběhla dobře, ale bohužel po pokusu o zaplacení kartou přišel email, že mají technické potíže a tak že to musím udělat znovu. Po třetím pokusu jsem to vzdala, vytiskla dané emaily o tom, že to nejde a vzala jsem je na cestu do parku. U okýnka mě asi tedy asi 3x někam převeleli, ale nakonec po vysvětlení problému mi to uznali a dali mi opravdu lístky za 39éček, místo nehorázné ceny 69euro při platbě na místě. A že mě rozdíl 30euro na lístku potěšil, netřeba zdůrazňovat……. <:-)

Nicméně abych byla upřímná, ze samotného Disneylandu jsme příliš nadšení nebyli. Možná to bylo tím, že už máme pár parků za sebou a tento je vhodný spíše pro mladší děti. Je pravda, že jsme si velmi oblíbili dvě atrakce a to Space mountain a horskou dráhu Indiana Jones.

Space  mountain je opravdu super dráha, kdy začínáte prudkým výjezdem dlouhým tunelem s opravdu svižným startem do tmavé kopule, která je osvícena lazery a vy máte pocit, že letíte vesmírem kolem různých souhvězdí, mléčných drah a slunce. Ze začátku obrovský adrenalin, který se postupně mění v úžas. Abyste stačili pochytit všechna světýlka a výkruty, je potřeba jet tuto horskou dráhu minimálně 2x. My jsme ´´měli štěstí´´ na špatné počasí a tak díky krátké frontě jsme se nechali svést alespoň 6x. A ani jednou jsme se nenudili.

Indiana Jones je také fajn horská dráha, která se nese vduchu známého filmu, do kterého je dráha začleněna. Vypadá velmi stylově  a taky máte občas obavy, že Vás kulka a nepříjemná překvapení (těsné ale bezpečné výkruty a sjezdy) jen tak tak minou.

Z dalších atrakcí stojí za zmínku Buzz Lightyear Laser blast, která fungovala na principu laseru, jímž střílíte na nepřátelské cíle a získáváte určité body. A více adrenalinu než samotná atrakce Vám určitě nabídne partner, který by dal cokolic na světě, aby získal vyšší nastřílené body, než máte vy.

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

2x komentováno u “Disneyland a smíšené pocity


 • od Veronika Krejzová - Odpověď

  Dobrý den paní Renáto,
  na oficiálních stránkách Disney jsem se dočetla, že je nutné si vstupenky rezervovat. Je možné si zakoupit vstupenky přímo u vstupu do parku bez rezervace?

  Mockrát děkuji a přeji hezký den

  • od Renáta Daňková (admin) - Odpověď

   Dobrý den,
   velmi se omlouvám za velmi opožděnou reakci, ale začalao mi chodit hodně spamů a mezi nimi jsem Váš email omylem přehlédla.

   Pokud jste ještě Disneyland nenavštívila, čtěte dál, jinak je to již bezpředmětné. Opravdu se moc omlouvám!!!!

   Vstupenky lze zakoupit přímo na místě, ale jejich cena je opravdu dost vysoká oproti jiným parkům. Nejprve se ale musíte rozhodnout, zda si vyberete klasický park Disneyland nebo Walt Disney studios. Já jsem tedy byla pouze v Disneylandu, takže nemám přímé srovnání, ale údajně Disney studios je spíše o pohádkách, scénografii, tvorbě a k tomu je přidáno pár atrakcí. Pro větší adrenalin nebo malé děti je vhodnější Disneyland. Ale jak jsem již psala i v článku, pro mě za zábavných parků zatím vyhrává Europapark v Německu a to na ´´plné čáře´´.
   A ještě malá poznámka – při vstupu probíhá kontrola batohů a my jsme se trochu báli, že nám vezmou zavírací kapesní nůž, ale nebyli příliš důslední : )

   Ještě jednou s omluvou a přáním hezkého léta
   Renáta

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.