Heide Park u Hamburgu

Naší další zastávkou na cestě po zábavných parcích se stal Heide Park kousek od Hamburgu. Vzhledem k tomu, že už jich máme pár za sebou a Europapark nastavil laťku hodně vysoko, měli jsme z této návštěvy trošku obavy, ale s manželem a za účasti kocoura, jsme přehlasovali naše dvě holky a vyrazili na sever Německa. Děvčata trošku remcala a tak jsem hledala co možná nejlepší recenze, aby mi stále neargumentovali téměř dokonalým Europaparkem. A podařilo se ….

První co bylo, že jsme potřebovali sehnat ubytování a tak jsme si vybrali Sudsee camp ve vzdálenosti asi 10km od parku a to od společnosti www.Eurocamp.co.uk v mobilním domku, kdy nás ubytování mimo sezónu stálo – světe div – 91 euro na 3 noci pro 4 lidi. Jezdíme takto už několik let a mimo prázdnin mají ceny vážně perfektní. Kempy jsou prakticky po celé Evropě, stačí si jen vybrat, zaplatit uvedenou částku do Anglie(tam mají sídlo) a pak už jen vyrazit na vybrané místo. Nemusíte se ničeho obávat, fungují perfektně, ale pokud máte obavy, napište mi, ráda poradím.

První večer jsme se ještě vypravili do blízkého lázeňského městečka Soltau, kde je krásná pěší zóna, spousta malých kaváren a cukráren a veškeré okolí je velmi příjemně upraveno.

Na druhý den nás ale již očekával zábavný Heide park (https://www.heide-park.de), kdy jsme ještě doma zakoupili vstupenky hned raději na dva dny.  Nechtěli jsme, aby se opakovala situace z loňska, kdy naše  holčičky obrečely zavírací dobu – a to má jedna už občanku…. Vstupné je v porovnání s jinými parky ´´velmi levné´´, navíc když uvážíte, že za žádnou atrakci již neplatíte a můžete jít, kolikrát chcete. Dvoudenní vstupné nás vyšlo jako za 4 dospělé osoby na 152 euro. Jen pro porovnání – jeden den v Disneylandu pro jednoho dospělého = 88euro.

První co nás v parku zarazilo, byli lidé. Oni tam totiž takřka nebyli….. Pokaždé jezdíme na přelomu dubna a května, ale takové liduprázdno jsme opravdu nezažili. Jediné, čím si to vysvětluji je poloha parku, protože je vysoko na severu, cca 70km od Hamburgu a nejbližší soused je v Holandsku a to 250km. Jinak vážně nevím.

Park na nás ale působil velmi dobře, spousta horských drah, které my nutně potřebujeme k životu : ), vcelku hezká parková úprava, příjemné jezero s vyjížďkou na lodičkách apod. Jediné, co nám tam ale chybělo, byla atrakce na lodičkách, kdy projíždíte okolo jakéhosi příběhu a jen se kocháte. Je to sice jen takový odpočinek, je to ale příjemné na náladu.

Když se ale vrátím zpět k těm horským drahám, těch tam opravdu bylo dost. Nejvyšší a nejdelší byla dřevěná dráha, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů, právě pro svou délku. I její výška v kombinaci s jakousi surovostí jízdy, dokáže vyplavit spoustu adrenalinu.

dřevěná horská dráha

dřevěná horská dráha

Další, pro nás oblíbenou, byla horská dráha Démon, na které jsme ale byli tolikrát, že jsme se během posledních jízd ani nedrželi a užívali si stav bez tíže. Dráha Loop také nebyla od věci, ale při těch všech výkrutech by to chtěli pohodlnější vozíčky, tyhle už měli dost odjetého.

dřevěná horská dráha

horská dráha Démon

Nesmím ale zapomenout na jednu kratičkou dráhu, která je ale takovým talismanem celého Heide parku a tou je Kraken. Spočívá čistě v tom, že vyjedete na vršek horské dráhy (41m), tam se s Vámi celý vozíček zlomí, pár vteřin se díváte pod sebe(nic příjemného) a pod úhlem 90° padáte do tlamy jakéhosi krakena. Pak už jen rychlý dojezd…..

Děti máme sice už větší, nicméně jsme hledali také něco pro prťátka, ale pro ně jsme moc atrakcí nenašli. Neříkám, že tam nebyly, nejsou ale tak upravené, aby Vás to lákalo. Když si tak zpětně vzpomínám, pro menší děti je to moc hezké v italském Gardalandu.

A co říci závěrem? Nám se tam líbilo. Holky měli celé dva dny co dělat a to přitom čekací fronty byly vážně nulové. Dokonce se nám i stalo, že jsme ani nevysedli z vozíčku a jeli rovnou další jízdu. Zavřené byly zhruba 3 atrakce, ale nám to nijak nevadilo. Navíc poslední den naší krátké dovolené jsme se vydali ještě do Hamburgu a tam jsme toho také spoustu viděli. Takže poslední slova – Europapark byl sice úpravou hezčí, jedna horská dráha i náročnější, tady jsme ale na nic nečekali a celý den strávili na atrakcích bez čekacích dob. Bylo to fajn!

 

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Prozatím jediná reakce u “Heide Park u Hamburgu


  • od Michal B. - Odpověď

    Dobrý den, 21.5 jedu také do Heide Parku. Měl bych jenom dotaz, jak je to tam z jazykem. Budu se v parku orientovat např. z mapou když neumím německy? Předem díky za odpověď 🙂

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.