Soutěska Vintgar

Pokud se rozhodnete někdy navštívit již zmíněné jezero Bled, v žádném případě nezapomeňte na návštěvu soutěsky jménem Vintgar. Nachází se zhruba 4 km od jezera, ale cesta k ní není příliš romantická. Vede po normální silnici a tak si možná nechte sílu spíše na soutěsku a přibližte se autem. Parkování je bezproblémové a když jsme tam byli my, tak bylo i bez poplatku. Malou částku je ale nutné zaptatit za vstup do soutěsky, ale není to nic, co by vám trhalo kapsy.

Samotná soutěska je zhruba 6 km dlouhá, ale zpoplatněná je část 1,6km, která je vede převážně po dřevěných mostcích přidělaných na strmých stěnách okolních skal. Procházka je to velmi příjemná, neboť voda je naprosto průzračná, míjíte peřeje, menší vodopády, tůje a vůbec je to místo tak trochu magické. S námi bylo celkem 5 dětí a i na nich bylo naprosto jasně vidět, jak jsou zvědavé, cože bude za dalším rohem.

Na konci vyznačené trasy je 16 metrů vysoký přírodní říční vodopád Šum, který je zároveň nejvyšší ve Slovinsku. Cesta zpět ovšem znamená ´´čelem vzad´´, ale jestli si myslíte, že to ztrácí na atraktivitě, mýlíte se. Slibuju, že v této soutěsce se nudit nebudete. Přeju hezkou procházku!

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.