Europapark

Po návštěve zábavného parku Gardaland v Itálii jsem si myslela, že poblíž České republiky snad ani lepší park být nemůže. Ó jak jsem se mýlila….!!! Hned v úvodu Vám řeknu, že naše 14-letá dcera s námi po zavírací době přestala mluvit, jelikož trucovala, že jí vypnuli všechny horské dráhy. Dokonce i slzička ukápla. Na druhou stranu my jako rodiče, jsme byli vlastně spokojení, protože výlet se vydařil, o zážitky nebyla nouze a dospívající dcera se nám opět jevila jako malá holčička.

 

Celý zábavný park se nachází kousek od francouzsko-německých hranic, u obce Rust, poblíž města Ettenheim. Vstupné je vcelku adekvátní, do čtyř let zdarma, děti 6-11 let 36euro a dospělí 41euro (platí pro rok 2014). Celý park je rozdělen do několika zón, podle států a dle toho je i upravena výzdoba. Když jsme například vstoupili do Holandské části, opravdu jsme měli pocit, že se pohybujeme v zemi, která se na předchozích dovolených moc líbila. V Rusku jsem sice nikdy nebyla, ale jejich ´´matrjóšky´´ a raketoplán ´´Mir´´ mě nenechali na pochybách, že vím, kde se zrovna nacházím. Protože se jedná opravdu o rozlehlý park, tak nad celým prostranstvím je vysutá kolejnice, po které jezdí vláček. Využít ho můžete samozřejmě zdarma, jako vše ostatní, buď jako vyhlídkovou jízdu, nebo rychlejší přesun z místa na místo.

A nyní už trochu konkrétněji. Tak jako jsem měla z Disneylandu pocit, že je spíše pro menší děti, z Europaparku mám naopak pocit, že je více atrakcí je pro starší. U každého vstupu je obsluha s metrem a naprosto nekompromisně měří výšku dětí, zda je dále pustí, či nikoliv. Po dosažení výšky 130cm už ale pouští na hodně atrakcí a s výškou 140cm máte vstup všude otevřen.

Asi mezi největší lákadlo patří 3 horské dráhy. Hned ta nejvyšší, Silver star, má výšku 73m. Už když přijedete na parkoviště, nemůžete ji přehlédnout. A co teprve, když sedíte na vozíčku, který Vás do té velké výšky vyváží a Vám se najednou právě to parkoviště pod Vámi zdá menší a menší. No a když dosáhnete vrcholku a vozík s Vámi začne padat dolů, to je teprve mazec. Já mám sice ráda adrenalin, prudké sjezdy zvládám dobře na jedno nadechnutí, ale tady se mi ten ´´pád´´ z výšky zdál nekonečný a druhé nadechnutí obtížné. Na mě to možná byl až moc velký zážitek.

O to více mě bavila horská dráha zvaná Blue fire, kde se nevyjíždělo do žádného kopce, ale vozíky při startu stály pevně na místě proti zdi, všude začala foukat pára, hlasitě se začalo odpočítávat z reprobeden a náhle se vozíky rozjely do stěny, která se rozestoupila a vozíky s námi dosáhly rychlosti 100km/h během 2,5 vteřiny. A pak následovaly všechny možné výkruty, ať už horizontálně nebo vertikálně a po dojetí opravdu velké zbrždění.

Výroba dřeváku

Blue Fire

Výroba dřeváku

Blue Fire po dojezdu

 

 

Nám se také líbila horská vodní dráha Poseidon. V hezkém počasí bychom vodní spršku po dojezdu asi uvítali více, ale ani tak nám to nevadilo. Možná nebyla tak rychlá jako například Blue Fire, ale měla něco do sebe.

Naproti tomu třeba dřevěná dráha byla pro vyznavače surové jizdy. Ve vozítkách nebylo prakticky žádné polstrování a tak při sebemenší zatáčce jsme cítili každý náraz. Při prvních dojmech bezprostředně po jízdě jsme nebavili o pocitech, ale počítali jsme nabíhající modřiny. Také nezapomenutelné.

Ale abych nepsala jen o velkých atrakcích. I pro malé návštěvníky je tam připraveno mnoho zajímavého, ať už to jsou horské dráhy, 5D kino, kolotoče, houpačky, vláčky, dinosauři, divadlo a spousta dalších a dalších překvapení. Nám vždy stačil na zábavný park jeden den, tentokrát to ale bylo málo.

A ještě troška praktických informací – na žádnou atrakci už vstup samozřejmě neplatíte, čekací fronty jsou různé v závislosti na atrakci, my jsme ale na začátku května nečekali déle jak 30 minut. U dětských atrakcí byl vstup i okamžitý. Čekání ve frontě není až tak nudné, protože se stále máte na co dívat. Okolí je opět děláno tématicky, takže čekáte-li u diamnatového dolu, všude jsou drahé kameny a skřítci, čekáteli na farmu, společnost Vám dělají zvířátka. Jídlo si samozřejmě můžete přivézt, ale je zde i spousta stánků, kde si nakoupíte, vše co potřebujete. Toalety jsou zdarma.

Na žádné horské dráze nemůžete mít u sebe ani batoh, natož telefon či kameru. U vstupu do vozíčku jste vyzváni, abyste si vše odložili do boxu, kam se nikdo z čekajících nedostane a tak se nemusíte o své věci bát.

Budete-li mít jakýkoliv dotaz na Europapark dotaz, neváhejte napsat. Vřele tento výlet doporučuju!!!

 

 

 

 

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.