Okolo přehrady Seč

Zima v roce 2014 je spíše jeden dlouhý podzim a tak jsme se vydali na ´´procházku ´´ kolem přehady Seč. Počasí bylo docela fajn, vítr nijak nefoukal a sluníčko také občas vylezlo. Auto jsme nechali v městečku Seč na náměstí a prvořadé bylo dostat se na hráz. Začali jsme po zelené značce, kdy cesta ze začátku vede po silnici. Jakmile jsme se dostali na hráz, začalo to být zajímavější a po první zatáčce do kopce nás cesta navedla na modrou značku směrem ke zřícenine Oheb, která vede krásným, nicméně trochu strmým lesem. Samotný hrad Oheb je takové putovní místo tyčící se přímo nad předradou ve výšce cca 40-50m nad vodou. Odměnou za tento krátký výšlap je fakt hezký pohled na přehradu s ostrůvkem uprostřed. Jak jsem již v úvodu napsala, my jsme byli v zimě a tak byla přehrada z části vypuštěná. Ale i tak to byl krásný pohled.

Cesta i nadále vedla po modré značce, prakticky až do cípu přehrady. Zčásti je cesta v chatové oblasti po asfaltce, ale zhruba od poloviny přerady se už šlo jen lesem a byla to velmi příjemná procházka. Je ovšem lepší vzít si nějaké pevnější boty (trekovky).

Šli jsme stále po modré,  až jsem dorazili na rozcestník a dále bylo potřeba jít po žluté značce. V nohách jsme měli zhruba 9km, byli jsme téměř v polovině, ale přechod na druhou stranu přehrady nám úplně vyrazil dech. Přes přítok jsme museli přejít po sice rozviklané, ale kouzelné lávce, ale následný pohled na louku se splavem a mlýnem se nám vážně velmi líbil. Vůbec bych se nedivila, kdyby tam pan režisér Troška natočil nějakou hezkou pohádku.

Cesta zpět vedla stále po žluté (bohužel opět asfaltka) do vesnice Klokočov, kde jsme se dále napojili na červenou a šlapali jsme kolem krásně opraveného zámečku Klokočov. Prakticky dalších 5 km se šlo po silnici, která ale vedla spíše chatovou oblastí, kolem židovského hřbitova a s výhledem na přehradu. Cesta zpět na náměstí byla zakreslena po žluté, ale my jsme se napojili na břeh a šli jsme podél vody téměř až k autu. Celý okruh nám GPS naměřila na 19,6km. Neříkám, že by to byla zrovna lehká procházka, ale určitě za to stála. Obzvláště cíp přehrady se nám velice líbil a rozhodně za ten pohled stál.

Renáta Daňková

Autor: Renáta Daňková

Ahoj, jsem úplně normální ženská, která ráda ve svém volnu cestuje. Více než 20 let mám kamenný obchod v Čáslavi a k němu přibyl sportovní e-shop www.sport-d.cz. S mojí rodinou se snažíme žít aktivnějším životem a tak rádi vyrážíme na různá nová místa a tím pádem i dovolené si děláme akčnější. A protože si vždy dopředu sháním různé informace o lokalitě, kterou chceme navštívit, ráda se s Vámi o ně podělím…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.